28 marca 2013

CAŁA POLSKA LECZY NADCIŚNIENIE

08:00

Share it Please
Witajcie!

Dziś mam do zakomunikowania Wam dobrą nowinę, może ona ucieszyć szczególnie osoby mieszkające w Krakowie, bowiem zaproszono mnie do wygłoszenia prelekcji na temat żywienia w nadciśnieniu oraz diety DASH.


Żeby nie pominąć żadnej informacji wrzucam Wam pełną notkę prasową opisującą całe wydarzenie, które będzie miało miejsce 13 IV 2013r.

"Już 13 kwietnia w sali nr. 1 w Collegium Kołłątaja, mieszczącej się przy 
ul. Św. Anny 6, odbędzie się spotkanie edukacyjne na temat nadciśnienia tętniczego dla mieszkańców Krakowa. Od strony merytorycznej wesprze je sam konsultant wojewódzki w dziedzinie hipertensjologii, który opowie
o problemie nadciśnienia w regionie oraz o zasadach właściwej i skutecznej profilaktyki.
Celem programu „Cała Polska leczy nadciśnienie” jest m.in. zachęcanie Polaków do dokonywania regularnych pomiarów ciśnienia oraz wprowadzania zmian w codziennym trybie życia. Po to, aby osiągnąć ten cel w jak najskuteczniejszy sposób, w roku 2013, zespół programu odwiedzi 6 polskich miast: Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Poznań, Warszawę
i Gdańsk. Pierwsze wydarzenie, zorganizowane we Wrocławiu 23 lutego zapoczątkowało cykl spotkań.
Planowane aktywności
W ramach wydarzenia, oprócz wspomnianej prelekcji, uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z zasadami właściwych pomiarów ciśnienia. Po części pokazowej wszyscy zainteresowani będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom, przeprowadzanym  przez zespół medyczny sieci Polmed.
Ze względu na to, że niezmiernie istotnym elementem prewencji nadciśnienia jest stosowanie się do zasad zdrowej diety, kolejnym elementem spotkania będzie poradnictwo w zakresie diety DASH, opracowanej właśnie z myślą o nadciśnieniowcach. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję skosztowania zdrowych potraw zaserwowanych przez współpracującą z programem sieć restauracji Green Way.
Aby zaangażować uczestników do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, w jego ramach przeprowadzone zostaną zabawy, konkursy i quizy z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród m.in. w postaci ciśnieniomierzy firmy Microlife.
Zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej zabawy!"

Jeśli macie wolną sobotę, to zapraszam serdecznie! Niekoniecznie dla mnie :D ale dla poszerzenia wiedzy o nadciśnieniu i możliwościach jego leczenia.

Na koniec jeszcze link do strony: http://cpln.e-medycyna.pl/

Pozdrawiam Was,
Beata

Ps. Nie martwcie się, przypomnę Wam o tym spotkaniu jeszcze raz, ale bliżej 13 kwietnia :)